Kierunek – Kultura

Realizatorem zadania pn. „Kierunek – Kultura” było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radziłowskiej, które pozyskało środki finansowe z Narodowego Centrum Kultury w ramach drugiej edycji programu  „Kultura – Interwencje”.

Realizacja zadania rozpoczęła się półkoloniami letnimi dla dzieci i młodzieży z Radziłowa, Słucza i Klimaszewnicy. W ramach półkolonii zorganizowane zostały zajęcia: filmowo – fotograficzne, teatralne, taneczne oraz sportowe, a także wyjazd do kina.

W ciągu roku szkolnego zrealizowany został wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej dla 45 osobowej grupy osób dorosłych na musical „Doktor Żywago” oraz warsztaty rękodzieła (pirografia, szydełkowanie, wikliniarstwo, kwiaty z rajstop, prace z bibuły). Ostatnim etapem zadania projektowego była potańcówka andrzejkowa w trakcie, której zaprezentowane zostały efekty pracy uczestników półkolonii letnich, w tym m.in. film.

Łącznie w całym zadaniu wzięło udział 200 osób. Udział w projekcie pozwolił na wzmocnienie więzi międzypokoleniowych i obcowanie z szeroko pojętą kulturą.

Skip to content