Spotkanie ze Świętym Mikołajem

11 grudnia 2022r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. To wielkie wydarzenie dla dzieci z naszej gminy. Mikołaj przyjechał na koniu, wszyscy wyszli, by go zobaczyć w parku przed Urzędem Gminy Radziłów.

Kiedy dotarli na miejsce, zobaczyli uśmiechniętego staruszka w czerwonym stroju, siedzącego na pięknym, gniadym koniu. Obok niego stał jego wierny towarzysz Elf. Z radością dzieci zabrały Mikołaja na Jego salę.

Święty powitał serdecznie zgromadzonych i powiedział, że przyjechał, by obdarować najmłodszych upominkami za dobre zachowanie przez cały rok.

Po skończonym spotkaniu święty Mikołaj pożegnał się i wsiadł na swojego wiernego konia. Wszyscy podziękowali mu za wspaniałe spotkanie i z uśmiechem na twarzy patrzyli, jak odjeżdża w dal.

To było naprawdę wyjątkowe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy gościć świętego Mikołaja w naszej gminie i dziękujemy mu za przybycie!

Stajnia Basetla Radziłów

OSP Radziłów

Biblioteka Samorządowa w Radziłowie

Skip to content