Działalność Klubu Senior+ w okresie pandemii koronawirusa

W okresie zawieszenia spotkań i wydarzeń w Klubach Seniora w związku z  panującym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Klub Senior + w Okrasinie prowadził swoją działalność online, której koordynatorem była opiekunka Klubu.

Seniorki aktywnie spędzały czas oraz  pozostawały ze sobą w ciągłym kontakcie mimo panujących warunków epidemiologicznych. Za pośrednictwem Internetu  przekazywały sobie zdjęcia wykonywanych prac. Każda z Seniorek poświęcała swój czas między innymi na wykonywanie robótek ręcznych oraz starała się uczestniczyć w warsztatach rękodzieła przeprowadzanych zdalnie przez opiekuna Klubiku.

Odbył się również „Dzień gotowania”, podczas którego Seniorki dzieliły się telefonicznie przepisami a następnie każda z Pań w zaciszu domowym przygotowała swoją ulubiona potrawę, której zdjęciami dzieliła się z pozostałymi Seniorkami.

Panie również zorganizowały akcję sprzątania Klubiku z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wymaganych w okresie epidemii.  Zadbano również o teren przy Klubiku. Opiekun wykonywał prace ogródkowe na obszarze Klubu a Panie Seniorki w tym samym czasie w swoich ogródkach. Podczas pracy Panie pozostawały ze sobą w stałym kontakcie i dzieliły się radami dotyczącymi uprawy roślin.

Miesiące, w których Seniorki nie mogły prowadzić swojej działalności stacjonarnie, zostały wykorzystane do pracy zdalnej i przeprowadzenia wszelkich niezbędnych działań mających na celu usprawnienie działalności Klubu Senior +.

Wszystkie przeprowadzane w tym czasie działania zostały udokumentowane za pomocą zdjęć.

Skip to content