Zaproszenie do udziału w spotkaniach Animatora OWES

Stowarzyszenie EUROPARTNER AKIE prowadzi projekt pt. „Rozwój Ekonomii Społecznej – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży”.

W ramach pobudzenia ekonomii społecznej Spółdzielnia Socjalna ALEXIS realizuje animację w gminach w subregionie łomżyńskim. Jest ona przykładem sprawnie funkcjonującej spółdzielni socjalnej w województwie podlaskim, którą od początku kieruje pani prezes Barbara Duda (spółdzielnia dostała nagrodę specjalną na gali Łomżyńskie Anioły Biznesu). Przedsiębiorstwo społeczne zostało założone przez pięć osób bezrobotnych mieszkających w Łomży i jest pierwszą spółdzielnią socjalną w tym mieście. „Alexis” zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów tekstylnych, głównie pościeli oraz artykułów dekoracyjnych z wysokiej jakości tkanin.

Spółdzielnia Socjalna Alexis zaangażowała się w działania animacyjne w gminach, aby zwiększyć rolę podmiotów ekonomii społecznej w realizacji usług społecznych poprzez wykorzystanie klauzul społecznych jako instrumentu wsparcia przedsiębiorstw społecznych, o których jest mowa w Ustawie o zamówieniach publicznych. Ponadto Spółdzielnia socjalna „Alexis” poprzez działania animacyjne chce nawiązać współpracę pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego a lokalnymi podmiotami ekonomii społecznej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Radziłów do wzięcia udziału w animacji prowadzonej przez Stowarzyszenie EUROPARTNER we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną ALEXIS. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 19 czerwca 2018 r. o godz. 800 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radziłów . Szczegóły na przedsiebiorczalomza.pl.

Łącze wyrazy szacunku

Barbara DUDA
Tel. 668 395 116
Animator OWES, SS ALEXIS
Tomasz WRÓBLEWSKI
Tel. 730 877 233
Kierownik Biura OWES w Łomży
Paweł BACKIEL
Tel. 501 514 055
Dyrektor Projektu

Skip to content