Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

11 listopada 2022r. uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości, święta poświęconego odzyskaniu niepodległości przez Polskę rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele pw. Świętej Anny w Radziłowie. Przed rozpoczęciem uroczystości w kościele wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Radziłowie oraz Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy. Następnie uczestnicy obchodów przemieścili się pod pomnik poświęcony Bohaterom z terenu Gminy Radziłów, którzy zginęli  w walkach o niepodległość Polski, w latach 1918 – 1920. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i zniczy pod pomnikiem Bohaterów przez delegacje i przedstawicieli:

Władz Gminy Radziłów,

Radnych Rady Gminy Radziłów oraz Sołectw Gminy Radziłów,

Radną Powiatu Grajewskiego Panią Marię Gwiazdowską,

Bibliotekę Samorządową w Radziłowie,

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie,

Szkoły Podstawowej w Słuczu,

Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy,

Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie,

Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Radziłów

Harcerzy z Gminy Radziłów.

Kolejnym akcentem obchodów  był turniej piłki siatkowej  „Gramy dla Niepodległej”  rozegrany  o godz. 16:00  w sali gimnastycznej Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego  w Radziłowie.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięły trzy drużyny: Champion Słucz Reaktywacja, TKS oraz Absolwenci.

I miejsce wywalczyła drużyna Absolwentów, II miejsce zajęła TKS, a na III miejscu znalazła się drużyna Champion Słucz Reaktywacja. Medale ufundowane przez Urząd Gminy Radziłów, zwycięskim drużynom wręczyli: Wójt Gminy – Krzysztof Milewski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radziłowie – Aneta Michałowska. Dziękujemy zawodnikom i licznej grupie kibiców za udział w sportowych obchodach Święta Niepodległości.

Skip to content