Dni Radziłowa za nami!

Sobotnie popołudnie na Placu Targowym w Radziłowie odbyło się pod hasłem „Bitwy Regionów”, czyli Piknik z Produktem Polskim, którego główną atrakcją był konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich działających w powiecie grajewskim. W rywalizacji brało udział 11 KGW. Organizatorem wydarzenia z ramienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku z Dyrektor Jadwigą Zabielską na czele, współorganizatorami byli: Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, realizatorami natomiast Starostwo Powiatowe w Grajewie i Gmina Radziłów.

Piknik z Produktem Polskim od przywitania gości rozpoczął Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski oraz Starosta Grajewski Waldemar Remfeld. Zebranym gościom zasady konkursu przybliżyła Pani Jadwiga Zabielska. Członkami jury konkursu byli: przewodniczącą pani Beata Zielińska z Zespołu Szkół w Niećkowie, pani Bożena Szuba z KRUS-u PT w Grajewie oraz pan Tomasz Krukowski z ARiMR Podlaskiego Oddziału Regionalnego w Łomży. Wśród obecnych na wydarzeniu, poza przedstawicielami lokalnych samorządów, jednostek i firm byli: Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Kołakowski, Podsekretarz Stany w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Wiśniewski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Wanda Mieczkowska i wielu innych.

Po długiej degustacji i obradach jury wyłoniło trzy główne nagrody. Pierwsze miejsce w konkursie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Pieńczykowa, które będzie reprezentować nasz powiat w następnym etapie konkursu „Bitwa Regionów” z babką ziemniaczaną. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Rzędzianki” z Wąsosza, które przygotowało staropolską golonkę Rzędziana, zaś trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Toczyłowa wygrywając przesmaczną pieczoną kaczką.

Każde z KGW otrzymało prezenty i upominki od obecnych wójtów i burmistrzów oraz przedstawicieli organizatorów i współorganizatorów.

Oprawę artystyczną w trakcie imprezy, poprzez wykonanie przepięknych pieśni i utworów, zapewniły nam wspaniałe zespoły: Zespół Seniorita z Grajewa, zespół „Z Grodu Szczuków” ze Szczuczyna oraz Zespół Jarzębinki z Radziłowa.

Wieczorną porą przyszedł czas na zabawę pod chmurką! Taneczny pokaz pary z Fabryki Tańca w Białymstoku rozgrzał mieszkańców przed występem gwiazdy wieczoru „Faustii”. Klimat dobrej zabawy, towarzyszył mieszkańcom Gminy Radziłów do samego rana!

W niedzielny poranek mogliśmy uczestniczyć w Biebrzańskim Jarmarku Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz w Giełdzie Klasycznej Motoryzacji. Atrakcją dnia była obszerna strefa dziecięca, w której można było korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, bramek celnościowych oraz wodnych zabaw. Niezwykłe show wykonali animatorzy z Fabryki Zabawy w Grajewie. Zabawy, konkursy i rywalizacje wywołały wśród dzieci wielką radość. Strefa animacji w niedzielne popołudnie wspierana była przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.

Weekend pełen wrażeń minął bardzo szybko, ale to nie koniec atrakcji w naszej gminie! Tymczasem- Dni Radziłowa- do zobaczenia w następnym roku!

Skip to content