Zakończył się remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 668

Liczy ponad 3 km, a łączy miejscowości Mścichy i Klimaszewnica. Modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 668 kosztowała ok. 2,8 mln zł. W uroczystym zakończeniu inwestycji w poniedziałek, 4 października, wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś oraz Wanda Mieczkowska, radna sejmiku województwa.

– To droga o szczególnym znaczeniu dla województwa. Ze względu na wieloletnie zaniedbania była w bardzo złym stanie. Od dwóch lat stopniowo  przekształcamy ją w nowoczesny i bezpieczny szlak, ważny dla mieszkańców, rolników i przedsiębiorców, a także dla turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy. Chciałbym, aby w 2022 roku cała droga od Piątnicy do Osowca była gotowa – stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

W uroczystości w miejscowości Mścichy wziął udział jej mieszkaniec – poseł Kazimierz Gwiazdowski.

– Ta droga nie była remontowana od 40-50 lat. To, co się wydarzyło w ostatnich latach, to skok cywilizacyjny. Dla mieszkańców oznacza bezpieczniejszy dojazd do Białegostoku, Łomży, Grajewa. Włącza nas w sieć dróg krajowych i wojewódzkich – mówił Kazimierz Gwiazdowski, dziękując za sprawne i terminowe zrealizowanie inwestycji.

Życzenia bezpiecznej jazdy przekazali użytkownikom także radna Wanda Mieczkowska i starosta grajewski Waldemar Remfeld.

– Trudno opisać, jak bardzo jesteśmy zadowoleni. To nasze okno na świat – powiedział wójt Radziłowa Krzysztof Milewski.

Jak poinformował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, modernizacja 3,3 kilometra drogi między Klimaszewnicą a Mścichami kosztowała ponad 2,8 miliona złotych. W tym roku przebudowanych zostanie jeszcze 1,5 kilometra od Radziłowa w kierunku Chrzanowa. Trwają przygotowania dokumentacji dotyczące kolejnych kilku fragmentów m.in. w Klimaszewnicy oraz między Radziłowem a Przytułami.    

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Barbara Likowska-Matys

Skip to content