Teściowe na projekcji „Teściów”

Wieczór 23 października br. członkowie klubu „Senior+” z Okrasina spędzili w grajewskim kinie. Tego dnia nasze okrasińskie teściowe obejrzały film „Teściowie” w reżyserii  Jakuba Michalczuka. „Teściowie” są fabularnym debiutem tego reżysera, opartym na podstawie sztuki teatralnej autorstwa uznanego dramaturga Marka Modzelewskiego pt. „Wstyd”.

 Akcja filmu rozgrywa się na wynajętej z myślą o weselu sali bankietowej i w okalających ją korytarzach, toaletach, kuchniach i pokojach. Ale ślub nigdy się nie odbył: pan młody, syn dwójki głównych bohaterów -Małgorzaty i Andrzeja  (w tych rolach Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński)- z niewiadomych przyczyn w ostatniej chwili zrezygnował. Nic nikomu nie mówiąc, wrócił do swojego mieszkania i zamknął się w nim, odmawiając wyjaśnień. Załamana panna młoda uczyniła to samo.

Film wywołał mnóstwo pozytywnych emocji u okrasińskich widzów. Na pewno jeszcze nieraz odwiedzą grajewskie kino, a „Teściów” obejrzą z sentymentem na swoich telewizorach, kiedy tylko pojawi się w telewizji.

Skip to content