Sobota w teatrze

Jak najlepiej spędzić  jesienne, sobotnie, wyjątkowo deszczowe popołudnie? Seniorki z Klubu Senior+ w Okrasinie mają na to tylko jedną odpowiedź. Oczywiście w teatrze!

18 września grupa okrasińskich seniorów wyjechała do Białegostoku, by obejrzeć w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki sztukę „Bóg mordu”. Mimo groźnie brzmiącego tytułu i perspektywy krwawych scen spektakl okazał się  wartościowym psychologicznym studium o naturze ludzkiej.

„Bóg mordu” to dramat francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy, który po raz pierwszy został wystawiony przez Jürgena Goscha 8 grudnia 2006 roku w Zurichu. Od tego czasu spektakl wystawiano na scenach najbardziej prestiżowych teatrów. Polska premiera „Boga mordu” miała miejsce 25 marca 2010 roku na scenie Miniatura Teatru im. Słowackiego w Krakowie.

Sztuka przedstawia znany niemal każdemu z codziennego życia błahy konflikt, który z czasem  przybiera na sile i urasta do dużych rozmiarów. Oto dwa małżeństwa spotykają się z powodu bójki ich synów, Frederica Reille i Daniela Houille, w wyniku której syn państwa Houille stracił dwa zęby. Czwórka dorosłych to ludzie „na poziomie”, którzy taktownie i kulturalnie chcą wyjaśnić nieprzyjemną sytuację. Jednak pozornie niewinne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt, odsłaniając ciemne strony człowieka żyjącego we współczesnej cywilizacji.

Wrażeniami po spektaklu najłatwiej dzielić się przy stole podczas kolacji, na którą udali się członkowie Klubu Senior+. Był to ostatni punkt programu sobotniej wycieczki. Ubogaceni kulturowo, syci i jak zwykle weseli wszyscy powrócili do domów.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „Seniorzy- mądrość, energia, działanie”.

Skip to content