Wycieczka do „Ziołowego Zakątka”

Okrasińskim Seniorkom niestraszne deszcz i chłód. Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury w piątek 6 sierpnia członkinie Klubu „Senior+” z Okrasina udały się na wycieczkę do miejscowości Koryciny w powiecie siemiatyckim,  by zwiedzić tamtejszy ogród botaniczny i uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. W Korycinach znajduje się Ziołowy Zakątek- raj dla przyrodników oraz osób ceniących naturalne produkty prosto z łąk i lasów.

Okrasińskie Seniorki podziwiały znajdujące się  w ogrodzie wspaniałe rośliny, głównie aromatyczne i lecznicze, a jest tam zgromadzonych ponad 1500 gatunków przede wszystkim dziko rosnących roślin leczniczych ze wschodniej Polski. Jest co oglądać. Kolejnym etapem wyprawy były warsztaty zielarskie i nalewkowe, w ramach których można było nauczyć się, jak dobierać rozmaite dary natury, by tworzyć z nich wyroby o niezwykłych właściwościach zdrowotnych- nalewki, herbatki, soki, przyprawy. Taka wiedza na pewno przyda się w dalszej działalności Klubu.

Ostatnim punktem wyprawy był obiad, po którym niestrudzone Seniorki wyposażone w nową wiedzę i ekologiczne zakupy wróciły do swoich domów.

Skip to content