Mikołaje są wśród nas

Ci, którzy nie wierzą w Świętego Mikołaja, są w głębokim błędzie. Mogli się o tym przekonać w ostatnim czasie także mieszkańcy gminy Radziłów, do których Święty przybył i to wcale nie z pustymi rękoma. Stało się to za sprawą wolontariuszy i wsparcia Domu Pomocy Społecznej w Mścichach oraz Urzędu Gminy Radziłów.

Jak zawsze, na początku był pomysł i chętni do działania ludzie, którzy w trudnym czasie pandemii nie bali się nowych wyzwań. To oni dotarli do darczyńców i zebrali to, co może dzieci cieszyć najbardziej: zabawki, słodycze, owoce, przybory szkolne i inne miłe dla ciała i ducha gadżety. Zapakowano paczki i wysłannicy Świętego Mikołaja, który rzecz jasna nadzorował wszystko z góry, udali się do radziłowskich rodzin. Adresaci byli niezwykle zaskoczeni wizytą, ale zadowoleni i szczęśliwi. Ich radość stanowiła najpiękniejszą rekompensatę za trud pracy inicjatorów i realizatorów przedsięwzięcia. W ten sposób rozdano 86 paczek.

Mikołajowe odwiedziny to nowa inicjatywa na naszym terenie. Z pewnością stanie się jednak tradycją, gdyż miło być obdarowywanym, ale jeszcze milej obdarowywać.  Składamy gorące podziękowania darczyńcom, bez których akcja nie byłaby możliwa.

Dziękujemy firmom:

UNIDROG sp z o.o Grajewo

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL Grajewo

Gina sp z o.o – Intermarche Grajewo

Przedsiębiorstwo Transportowe KOP_TRANS  Waldemar Modzelewski Grajewo

NZOZ Medicus  S.c Alicja i Dariusz Leończyk Grajewo

Zakład Fryzjerski Dorota Marczykowska Grajewo

oraz osobom prywatnym.

Skip to content