Otwarta Strażnica OSP Radziłów

11 maja 2019r.  to wyjątkowy dzień w kalendarzu OSP Radziłów, ponieważ wspólnie z młodzieżą projektu Równać Szanse organizowaliśmy Dzień Otwartej Strażnicy. Najwięcej atrakcji przypadło najmłodszym mieszkańcom Radziłowa. To właśnie Oni brali udział w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez firmę ubezpieczeniową Aviva, zabawach i malowaniu twarzy przez młodzież. Nawet najstarsi strażacy dali ponieść się atmosferze dobrej zabawy dzieci i pozwolili pomalować swoje twarze dzieciom. Młodzież projektu Równać Szanse przeprowadziła najmłodszym uczestnikom oraz dorosłym kurs pierwszej pomocy. Każdy z mieszkańców mógł obejrzeć sprzęt, wozy oraz stroje strażackie. Jedną z atrakcji, ciesząca się wielkim zainteresowaniem była możliwość obsługa linii gaśniczej.

Tego dnia nie mogliśmy  zapomnieć również o wręczeniu nagród za konkurs plastyczny „Gmina Radziłów zyskuje- śmieci segreguje” w ramach projektu OSP Radziłów „EKO-Aktywni i Kreatywni”. Towarzyszył temu Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie – st. kap. Arkadiusz Lichota  oraz Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski.

Podsumowaniem uroczystości była projekcja filmu strażackiego oraz pyszne lody ufundowane przez sklep Lewiatan w Radziłowie oraz Panią Alicję Łojewską.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy „Otwarta Strażnica” – OSP Radziłów.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasam
Skip to content