Ferie z Biblioteką

Pierwszy tydzień ferii z Biblioteką  Samorządową za nami. Rozpoczęliśmy je konkursem plastycznym pod hasłem : Bezpieczne ferie, do którego przystąpiło 14 uczestników. Dzieci wykonały obrazki, które pokazywały jak należy dbać o bezpieczeństwo, podczas zimowych szaleństw  w okresie  ferii.

We wtorek 24 stycznia Biblioteka Samorządowa we współpracy z Panią Bożeną Malinowską zorganizowała wycieczkę na lodowisko w Ełku. W wyjeździe na łyżwowe szaleństwa udział wzięli harcerze z radziłowskiej 30DH „Zawsze i wszędzie”  i  grupa dzieci z biblioteki. Na łyżwach wszyscy radzili sobie znakomicie i choć troszkę zmęczeni, ale zadowoleni  wrócili z wycieczki. Fundatorem transportu  wycieczki była Gmina Radziłów.

W środę 25 stycznia w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach komputerowych, podczas których rozwiązywały quizy matematyczne i ortograficzne, doskonaląc przy tym swoje umiejętności. Co wytrwalsi próbowali swoich sił również w grze ortograficznej planszowej. W bibliotece odbyły się również warsztaty dla Bajkopisarzy, którzy wspólnie wykonywali ilustracje, do napisanych przez siebie bajek, które już niebawem w postaci książeczek zostaną  wydrukowane w bibliotece.

Skip to content