ROK 2023 W LICZBACH

Szanowni Mieszkańcy,
tradycyjnie witając rok 2024 chcielibyśmy przedstawić Państwu krótką statystykę:

Dane dzień 31.12.2023 r.

  • liczba mieszkańców ogółem wynosiła 4643 osób, w tym: 4587 to osoby zameldowane na pobyt stały, natomiast na pobyt czasowy zameldowanych było 56 osób.

Ruch meldunkowy przedstawiał się następująco:

  • Ilość zameldowań na pobyt stały: 79
  • Ilość wymeldowań z pobytu stałego: 135
  • Ilość zameldowań na pobyt czasowy: 40
  • Ilość wymeldowań z pobytu czasowego: 3

Na podstawie danych z Urzędu Stanu Cywilnego informujemy, że powitaliśmy 29 najmłodszych mieszkańców naszej gminy ( 19 dziewczynek i 10 chłopców), 19 par wstąpiło w związek małżeński. Odnotowano 6 orzeczeń sądów okręgowych o rozwiązaniu związku małżeńskiego przez rozwód. Zmarło 64 mieszkańców gminy (27 kobiet i 37 mężczyzn).

W grudniu odbyły się gminne obchody Jubileuszu 50-lecia  Pożycia Małżeńskiego,  podczas uroczystości Wójt Gminy Radziłów w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował medalami 12 par małżeńskich z terenu naszej gminy.                                                 .

Życzymy Państwu Roku 2024 bez trosk i zmartwień,
Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie,
a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech.

Skip to content