Gminny Piknik Rozpoczynający Wakacje i Konkurs Sołectw Gminy Radziłów

Słoneczną niedzielę 25 czerwca 2023r. Mieszkańcy Gminy Radziłów spędzili na Gminnym Pikniku Rozpoczynającym Wakacje połączonym z Konkursem Sołectw Gminy Radziłów oraz Biebrzańskim Jarmarkiem Staroci i Rękodzieła Ludowego.

Ta jednodniowa impreza, zorganizowana przez Gminę Radziłów i Bibliotekę Samorządową w Radziłowie, miała na celu pożegnanie roku szkolnego i zapewniła mieszkańcom w letnim okresie czas pełen radości, relaksu i rozrywki.

Nie zabrakło strefy zabaw pełnej dmuchańców dla większych i mniejszych uczestników imprezy. Dzieci korzystały także z malowania twarzy, zabaw ruchowych i wspólnych konkursów z nagrodami prowadzonych przez animatorki.

Dorośli po raz pierwszy spróbowali swoich sił w Konkursie Sołectw Gminy Radziłów zorganizowanym w celu integracji i aktywizacji mieszkańców.

W rywalizacji wzięło udział sześć sołectw, które walczyły o jak najlepszy wynik w sześciu konkurencjach. Wyzwaniem było przenoszenie ziemniaków na desce, wyścig sołtysów, bieg w workach, slalom z oponą samochodową oraz szydełkowanie.

Oceniany był przede wszystkim czas ale także zręczność i precyzyjność miały duży wpływ na wyniki konkursu.

Pierwsze miejsce i bon o wartości 5000 zł wywalczyło Sołectwo Zakrzewo, na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Czerwonki, które otrzymało bon o wartości 3000 zł, a trzecie miejsce i bon o wartości 1000 zł zajęło Sołectwo Glinki.

Wygrane środki finansowe zostaną przeznaczone na cele sołectw jako jedna z form wspierania aktywności mieszkańców.

Sołectwo Kieljany, Sołectwo Kownatki i Sołectwo Łoje Awissa w ramach motywacji do wzięcia udziału w zawodach w kolejnych latach otrzymały po 200 zł, które mogą wykorzystać na cele sołeckie.

Na Gminnym Pikniku nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych grup społecznych. KGW Radziłów, KGW Radziłów Kolonia, KGW Karwowo, KGW Kieljany, KGW Mścichy oraz Klub Senior + z Okrasina przygotowały wspaniały poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Nie zabrakło słodkości, pysznego smalczyku z ogórkiem oraz orzeźwiających napojów. Bardzo dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich i Klubikowi za wsparcie i liczny udział w imprezie.

Skip to content