Festiwal smaków w klubie „Senior+”

We wtorek 9 listopada w okrasińskim klubie „Senior+” odbyło się kolejne  wydarzenie kulturalne pn. „Festiwal smaków”.  Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie to wiązało się z mnogością potraw i smaków przygotowanych przez naszych kreatywnych Seniorów. Każdy z członków klubu miał za zadanie przyrządzić potrawę, która jest wyjątkowa, tradycyjna, domowa i przede wszystkim pyszna.  Zakres menu był szeroki:  dania mięsne i bezmięsne, przystawki, pieczywo, łakocie. 

9 listopada wszystkie te smakowitości znalazły się na jednym stole, przy którym zasiadła klubowa rodzina i zaproszeni goście.  Rozkoszować się można było bigosem, smalcem ze skraweczkami, mięsem w słoikach, galaretą, blinami, kałdunami, schabem wolno dojrzewającym, babką ziemniaczaną, pierogami z mięsem i kapustą, śledziem i szczupakiem faszerowanym, żurkiem z jajkiem, pasztetem, a to wszystko z obowiązkowo swojskim chlebem. Do picia oczywiście podpiwek, a na deser słodziaki z angielki,  drożdżówka, pączusie, makowiec, mrowisko, domowe ciastka kręcone przez maszynkę. Jednym słowem palce lizać!

„Festiwal smaków” to kolejne przedsięwzięcie przygotowane w ramach projektu „Seniorzy- mądrość, energia, działanie” realizowanego przez klub „Senior+” z Okrasina.

Skip to content