Gminny Konkurs Literacki „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”

Z okazji Tygodnia Bibliotek (ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy) w poniedziałek 13 maja 2018 roku w szkolnej bibliotece odbył się Gminny Konkurs Literacki, tym razem pod hasłem „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena ”, zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową w Radziłowie. Wzięło  w nim udział pięć  drużyn z klas I – III ze szkół podstawowych działających na terenie gminy Radziłów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 7 różnorodnych konkurencji, które sprawdzały znajomość następujących baśni: „ Ogród rajski”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie kaczątko” i „Calineczka”.  Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: Barbara Karwowska, Elżbieta Chrostowska i Patrycja Bielska. Po zaciętej rywalizacji i dogrywce I miejsce zajęły dwie drużyny:

uczniowie klasy II SP w Radziłowie (Emilia Barańska, Michał Bagiński i Jakub Roman) oraz drużyna z SP w Słuczu (Maja Chrzanowska, Eliza Olszewska, Martyna Samełko).

III miejsce wywalczyli dzielnie uczniowie klasy I SP w Radziłowie (Amelia Dobkowska, Aleksandra Konopko i Jakub Brzozowski).

Konkurs poprowadziły uczennice kl. III a gimnazjum: Magda Jurska, Magda Grzymała i Agnieszka Chrzanowska. Gościnnie wystąpiła Magda Bajkowska – uczennica klasy IV b, która zaprezentowała wiersz Joanny Kulmowej „List do Andersena”

Skip to content