Gra terenowa „Ku Niepodległej”

18 czerwca 2018 r.w Radziłowie odbyła się gra terenowa „Ku Niepodległej”, zorganizowana przez Bibliotekę Samorządową z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w ramach projektu „Niepodległa od 100 lat”. Wzięło w niej udział 4 drużyny: „Niezłomni” (ze SP w Klimaszewnicy), „Patrioci” (ze SP w Kramarzewie), „Bohaterskie Orły” (ze SP w Słuczu), „Młodzi Patrioci” (ze SP w Radziłowie). Zadaniem uczniów było poruszanie się zgodnie z zaznaczoną na mapie trasą, dotarcie do czterech punktów, w których czekały na nich przygotowane zadania, sprawdzające ich wiedzę z zakresu historii Polski i historii Gminy Radziłów. Wszyscy uczestnicy bez problemów poradzili sobie w terenie oraz rozwiązali wszystkie zadania. Wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce – „Patrioci” w składzie: Anna Wiszowata, Sylwia Konopka, Karol Bagiński, Wojciech Malinowski i Jakub Wyszyński,

II miejsce – „Młodzi Patrioci” w składzie: Dominika Karwowska, Szymon Rogowski, Szymon Karwowski, Krzysztof Zaniewski i Gabriela Walewska,

III miejsce – „Bohaterskie Orły” w składzie: Justyna Czarnecka, Natalia Czarnecka, Amelia Jankowska, Martyna Jankowska, Wiktoria Mikucka.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe – ufundowane przez Bibliotekę Samorządową oraz nagrody rzeczowe przekazane przez sponsorów.Drużyna „Niezłomnych” otrzymała dyplomy za udział oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród rzeczowych: Państwu Dobkowskim, właścicielom „Sklepów i Cateringu Dobkowscy” i Pani Martynie Janukiewicz, właścicielce sklepu „Lubię To”.  Dziękujemy także paniom: Annie Gwiazdowskiej-Klimaszewskiej, Justynie Mierzejewskiej, Bożenie Bieńkowskiej i Agnieszce Bajkowskiej, które były opiekunami drużyn i czuwały nad bezpieczeństwem uczestników. Nasze podziękowania kierujemy także do harcerek z  30 DH „Zawsze i wszędzie” im. Zawiszy Czarnego: Julii Odachowskiej, Wiktorii Odachowskiej, Angeliki Chaberek i Brygidy Zalewskiej za pomoc i pełnienie warty w punktach docelowych.

« z 4 »
Skip to content