Wyróżnienie Karola w międzypowiatowym konkursie recytatorskim

16.11.2016 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu odbył się finał XIV edycji Konkursu Recytatorskiego Utworów Patriotycznych dla Szkół Podstawowych          i Gimnazjów „Ojczyzna w poezji” pt. „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Za zorganizowanie konkursu na terenie powiatu grajewskiego odpowiadała Biblioteka Miejska w Szczuczynie, w której odbył się wcześniej etap gminny i powiatowy. W kategorii Gimnazjum I miejsce zajęła uczennica Wiktoria Smoła z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie recytując fragment powieści Tadeusza Sidoruka pt.: „Dzieciństwo Sybiraka”.

W kategorii Szkół Podstawowych wyróżnienie otrzymał Karol Bagiński ze Szkoły Podstawowej w Kramarzewie, który zaprezentował wiersz Mariana Mikołaja Jonkajtysa pt.: „Konwój”.

Pozostali uczestnicy konkursu, którzy reprezentowali powiat grajewski podczas finału, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Są to:
– Oliwia Wróblewska (SP Niedźwiadna)
– Julita Żebrowska (SP Szczuczyn)
– Agnieszka Dzięgielewska (Publiczne Gimnazjum Szczuczyn)
– Maciej Mroczkowski (Publiczne Gimnazjum Szczuczyn)

Dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu otrzymali także ich opiekunowie:
pani Elżbieta Brzozowska (SP Kramarzewo),
– pani Jolanta Nerkowska (SP Niedźwiadna),
– pani Teresa Pieńczykowska (SP Szczuczyn),
– pani Darosława Wojciechowska (SP Szczuczyn),
– pani Ewa Grunwald (Publiczne Gimnazjum Szczuczyn),
– pani Renata Sulimowicz (Publiczne Gimnazjum Szczuczyn).

Serdecznie gratulujemy finalistce i wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim Karolowi, który znakomicie reprezentował Szkołę Podstawową z Kramarzewa                        w międzypowiatowym konkursie recytatorskim.

Skip to content