Eliminacje powiatowe XIV edycji Konkursu Recytatorskiego Utworów Patriotycznych „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”

10 listopada 2016 r. ( czwartek) uczennice Angelika Chaberek, Paulina Agnieszka Konopka ze Szkoły Podstawowej w Radziłowie i Karol Bagiński ze Szkoły Podstawowej w Kramarzewie wzięli udział w powiatowych eliminacjach  XIV Edycji Konkursu Recytatorskiego „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie. Do konkursu przystąpili także uczniowie : Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego  w Szczuczynie oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

Uczestników eliminacji oceniało jury w składzie:

  • Pan Józef Zenon Budziński – przewodniczący komisji konkursowej, który wspólnie z poetką Anną Jachimską prowadzą warsztaty poetyckie w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie,
  • Pani Alicja Butkiewicz – bibliotekarka w Filii Bibliotecznej w Niećkowie,
  • Pani Renata Markiewicz – wolontariuszka.

Młodzi ludzie recytowali wiersze i fragmenty prozy, których tematem przewodnim były tragiczne czasy zesłań i pobytu milionów Polaków na Syberii.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcą eliminacji w kategorii szkół podstawowych został Karol Bagiński, a Paulina Agnieszka Konopka otrzymała wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy, a Karolowi życzymy powodzenia w finałowym etapie konkursu w Podgórzu.

Skip to content